Krátke správy z letnej olympiády v Paríži

v kategórii: Basketbal 0

Aktuálne z olympiády v Paríži.

30.7.2024 (SITA.sk) -

*Nepriaznivé počasie ovplyvnilo na OH 2024 v Paríži viacero disciplín. Najnovšie sa o tom presvedčili aj reprezentanti v jachtingu, ktorí nemohli v nedeľu súťažiť. Preteky vo windsurfingu vrátane triedy iQFoil, v ktorej sa na štart mal postaviť aj Slovák Róbert Kubín, odložili v Marseille pre nedostatočný vietor a vysoké horúčavy na ďalšie dni.

*Francúzska reprezentantka v horskej cyklistike Pauline Ferrandová-Prévotová získala na OH 2024 v Paríži zlatú medailu v pretekoch cross country. Skúsená 32-ročná pretekárka sa dočkala prvého cenného kovu na piatich olympijských hrách v jej kariére. Suverénnym spôsobom triumfovala pred Haley Battenovou z USA a Švédkou Jenny Rissvedsovou.

*Basketbalisti USA úspešne vstúpili do olympijského turnaja v Paríži. Obhajca zlata z Tokia zvíťazili nad Srbskom 110:84. Ťahúňmi USA boli 23-bodový Kevin Durant a 21-bodový LeBron James. V drese Srbska žiaril takisto hviezdny Nikola Jokič, ktorý zaznamenal 20 bodov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.